Илон Маск ги откри неговите планови за Twitter

Најбогатиот човек во светот Илон Маск се појави во јавност првпат по купувањето на Twitter, па новинарите ја искористија таа прилика за да го прашат кои се неговите планови со оваа социјална мрежа.

Маск пристигна на Met Gala со неговата мајка, откако раскина со пејачката Грајмс. Беше облечен во класичен смокинг, додека неговата мајка Маја блесна во креација на Dior.

Запрашан за неговите планови со Twitter, тој одговори:

„Мојата цел е, од претпоставка дека тоа ќе се исполни, е да го направам Twitter што по инклузивен и што повеќе луѓе да има на него кои ќе го сметаат за интересен и забавен“, изјави Макс.

URL

Истакна дека е возбуден и се чувствува одлично што се наоѓа тука, а неговата кратка изјава набргу се појавија реакции на Twitter.

„Целата моја нето вредност е во рацете на овој човек“, се пошегува еден твитерџија.

URL
реклама
Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Read more

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Read more

Најсмешниот виц во светот, научно докажано

Read more

Интернет

Instagram ја продолжува борбата со TikTok: Секое видео станува Reel

Read more

„Закочи“ Instagram

Read more

Илон Маск за првпат им се обрати на вработените во Twitter

Read more

Facebook планира голем редизајн за да се натпреварува со TikTok

Read more
 

Гик

Откриен чуден спирален објект кој се врти околу центарот на нашата галаксија

Читај повеќе

Досега мапирано речиси 25% од морското дно на Земјата

Читај повеќе

5 нови откритија за ѕвездите и галаксиите кои ни ги донесе Gaia

Читај повеќе

Научници од MIT предложија вселенски штит за „ладење“ на Земјата

Читај повеќе

Instagram ја продолжува борбата со TikTok: Секое видео станува Reel

Читај повеќе

Трагите од вонземски живот на Марс се веројатно повеќе од 2 метра под површината

Читај повеќе

Проституцијата и инфантицидот во древниот Рим

Читај повеќе

Археолози тврдат дека го нашле гробот на викингшкиот крал Синозабиот

Читај повеќе

Дали знаете колку ви е заштитен смартфонот од вода?

Читај повеќе