Како се одмара антиѕвездата Никола Јокиќ во Србија?

Никола Јокиќ пред една недела стана МВП во НБА лигата. Неговиот следен договор ќе биде најголемиот во историјата на кошарката.

Во 2018 година, српскиот центар потпиша петгодишен договор со Денвер вреден 147 милиони долари, а неговиот следен договор ќе биде најголемиот досега, бидејќи со освојувањето на наградата МВП, тој добива можност да потпише super max договор. Боби Маркс од ESPN објави дека Јокиќ од 2023 до 2028 година треба да заработи вкупно 241 милиони долари.

И покрај тоа што е суперѕвезда и супербогат, далеку поголема ѕвезда од неговиот сонародник Новак Ѓоковиќ, најбогатиот тенисер во историјата, со заработка од 150 милиони долари од турнири, Јокиќ по којзнае кој пат се покажа како антиѕвезда.

Одморот по крајно исцрпувачката сезона во НБА лигата го поминува на дестинација која во никој случај не е гламурозна или модерна: неговиот роден Сомбор. Јокиќ се релаксира и во прашината на градот Војводина, кадешто камерите на РТС го уловија големиот љубител на коњи како се вози во едносед со својот коњ на хиподром.

Remote video URL

Јокиќ многу ја растажи Србија објавувајќи дека нема да игра за репрезентацијата во квалификациите за Олимписките игри. Селекторот Игор Кокошков најави дека ќе разговара со Јокиќ со цел да го убеди да игра за Србија во Токио, доколку обезбеди одење на ОИ. Сега знае и каде да го побара.

реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more

Живот

Туристи на нога: Најдобри европски градови за љубителите на пешачење

Read more

Хиперактивност: Причина, симптоми и како се третира овој проблем кај децата?

Read more

Како треба да ја миете косата ако брзо се масти?

Read more

Жените подобро работат во потопли простории, мажите во поладни

Read more
 

Магазин

  • filter

Туристи на нога: Најдобри европски градови за љубителите на пешачење

Читај повеќе

Зошто треба да можете да направите барем десет склекови?

Читај повеќе

Хиперактивност: Причина, симптоми и како се третира овој проблем кај децата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум начини како да го намалите ризикот од канцер

Читај повеќе

Како треба да ја миете косата ако брзо се масти?

Читај повеќе

Идеја за ручек: Лосос на грчки начин

Читај повеќе

Жените подобро работат во потопли простории, мажите во поладни

Читај повеќе
  • play_arrow

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Читај повеќе

Клиторисот има и друга функција, освен сексуална

Читај повеќе