СЕРИЈА А 2020/21

Конте: Лукаку е како НФЛ играч, тој е еден од најневообичаените напаѓачи

Тренерот на Интер, Антонио Конте го спореди напаѓачот Ромелу Лукаку со играч на американски фудбал.

„Да се ​​каже дека Лукаку е добар кога има слободен простор е премногу едноставно. Лукаку е еден од најневообичаените играчи во светот. Тој е центарфор кој може да шутира топки и е многу брз. Изгледа како играч од НФЛ“, изјави Конте.

Remote video URL

Интер е лидер во Серија А со 53 бода по 23 кола. За ваквиот пласман на „Нераѕурите“, еден од најзаслужните е токму Лукаку со 17 постигнати погодоци во досегашниот дел од првенството. 

реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Фудбал

Милан тргнува по голгетерот Влаховиќ

Read more

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Read more

Да се живи и здрави спонзорите – кој клуб има „најскап дрес“?

Read more

Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Милан тргнува по голгетерот Влаховиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Лука Дончиќ, не си реален!

Читај повеќе

Медеведев позитивен на корона, го пропушта Монте Карло

Читај повеќе

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Читај повеќе

Да се живи и здрави спонзорите – кој клуб има „најскап дрес“?

Читај повеќе

Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Читај повеќе
  • play_arrow

И ВАР греши: Поништен гол оти проверија погрешен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Вовед во местење фудбалски натпревари

Читај повеќе

Барселона лидер на листата 20 највредни клубови во светот

Читај повеќе