Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Фудбалерот од средниот ред на Интер, Кристијан Ериксен, следната недела ќе се врати во Милано каде ќе му биде направен преглед на срцето.

Sky Sport Italia пишува дека Ериксен, кој е член на италијанскиот шампион Интер, следната недела ќе пристигне во Милано.

URL

За време на неговиот настап за Данска на 12 јуни на Европското првенство, тој доживеа срцев удар и беше реанимиран на теренот. Веднаш беше префрлен во болница каде што беше опериран и му беше инсталиран дефибрилатор.

По лекарските прегледи во Интер Милан, ќе се одлучи кои се следните чекори и можностите за негово враќање на фудбалските терени, што во најдобар случај би било по најмалку шест месеци.

URL
реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Филипче: Од средината на октомври нова мерка - ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани

Read more

Фудбал

Со благослов на ФИФА Ракип ќе го облече дресот со сонцето

Read more

Гасп: На Интер не му фали Лукаку, Аталанта не е кандидат за Скудетото

Read more

Кој е Ханибал, новиот Пол Сколс?

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more
 

Спорт

Со благослов на ФИФА Ракип ќе го облече дресот со сонцето

Читај повеќе

Гасп: На Интер не му фали Лукаку, Аталанта не е кандидат за Скудетото

Читај повеќе

Кој е Ханибал, новиот Пол Сколс?

Читај повеќе
  • play_arrow

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Читај повеќе

Авганистанските одбојкарки се кријат од талибанците, една беше убиена минатиот месец

Читај повеќе

Куман: Меси беше тиранин на тренинзи, ги фрлаше во сенка сите соиграчи

Читај повеќе

УЕФА го утврди терминот за дуелот на Шкендија во младинската ЛШ

Читај повеќе
  • play_arrow

Манго фармерот кој ги освои фудбалските љубители

Читај повеќе

Формула 1 ќе го напушти четиридневниот формат на ГН на Монако

Читај повеќе