Кристоф Валц е шеф од пеколот во мрачната серија The Consultant

Ликот на Кристоф Валц во серијата The Consultantе е кошмар за секој корпоративен службеник во ерата на пандемијата.

„За оние кои работат од далечина, имате еден час да стигнете овде, или ќе бидете отпуштени“, вели тој во трејлерот за мрачната хумористична-трилер серија што ќе има премиера на 24 февруари.

Ликот на Валц е консултант ангажиран за подобрување на работењето во компанијата за игри базирана на апликации CompWare, каде вработените се соочуваат со нови барања и предизвици кои ставаат сè на коцка, вклучително и нивните животи. Во актерската екипа се и Нет Волф како Крег, Британи О’Грејди како Елејн и Ејми Кареро како Пети.

реклама

Филм & ТВ

Кортни Кокс ги зачисти ѕвездите на Патеката на славните

Read more

Селена Гомес во венчаница на улиците на Њујорк

Read more

Прв трејлер за новиот филм на Џеки Чен

Read more

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што ако човештвото престане да војува?

Read more
play_arrow

Фудбалерите на Баерн читаат пцовки, закани и навреди кои ги добиваат на интернет

Read more
play_arrow

Кои се најплатените фудбалери во секој клуб во Премиер лига?

Read more
play_arrow

Што треба да правите на секој тренинг за подобри резултати?

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за The Night Agent

Read more
play_arrow

7 фудбалери кои буквално имаат убиено човек

Read more
play_arrow
Пилешко во сос од лук и мед

Рецепт на денот: Пилешко во сос од лук и мед

Read more
play_arrow

Прв трејлер за BEEF, новата серија на Netflix

Read more
play_arrow

10 моменти во Friends во кои се пронаоѓаме и денес

Read more
play_arrow

Пролетно преуредување: Од стариот мебел направете нов

Read more
play_arrow

Како да си ја сакате работата?

Read more
play_arrow

Топ 10 најконтроверзни освојувачи на Оскар

Read more