Куман пред дуелот во ЛШ: Мораме да победиме

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, изјави дека победа во натпреварот против Динамо Киев во групната фаза од Лигата на шампиони (ЛШ) е императив доколку неговиот тим сака да обезбеди пласман во осминафиналето.

– Играме важен натпревар, играме за својата иднина во ЛШ. Откако загубивме два натпревари, сега мора да победиме, нема друго решение, изјави Куман на денешната прес-конференција.

Барселона утре на својот стадион го пречекува украински Динамо Киев во рамки на 3. коло како последнопласирана во групата Е без бодови, по стартните порази од Баерн Минхен (3-0) и Бенфика (2-0).

Во минатото само Њукасл во 2002 и Аталанта во 2019 година успеаја да ја минат групната фаза во ЛШ, откако претрпеа порази во воведните три кола.

реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Фудбал

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Read more

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

Read more

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Read more

Холанд по 5 недели се враќа на теренот

Read more
 

Спорт

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Читај повеќе

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

Читај повеќе

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Читај повеќе

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО 2022

Читај повеќе

Холанд по 5 недели се враќа на теренот

Читај повеќе
  • play_arrow

Конте за бламажата во Словенија: По три недели почнувам да ја разбирам ситуацијата во Тотенхем

Читај повеќе

Каде да се гледа мундијалската жрепка?

Читај повеќе

Tриесет години затвор за поранешниот претседател на Бразилскиот олимписки комитет

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавено видео на кое Роналдо урла по играчите на Јуве: Играме како го*на

Читај повеќе