Лејкерс и Никс се опции за Лилард

Демијан Лилард со години е еден од најдобрите бек-шутери во НБА.

Оваа сезона ѕвездата на Портланд игра на врвот на своите способности, обидувајќи се да ги донесе Блејзерс до посакуваната осма позиција во Западната конференција.

За жал, тој во изминатите седум години не успеа да постигне значителен успех во тимот. Затоа многумина одбиваат да веруваат дека 29-годишниот бек ќе остане во Орегон.

Според Марк Берман од New York Post, плејмејкерот би сакал да се пресели во Њујорк Никс или во Лос Анџелес Лејкерс доколку биде разменет.

Засега, Лилард останува лојален на својот тим и никогаш јавно не изјавил дека сака да си замине, но потенцијалниот пад на „пешаците“ од битката за плеј-оф би можело да ја смени ситуацијата.

Следната година ќе биде последна од договорот на Демијан, па ова е уште една опција за потенцијално „збогум“ со организацијата Портланд.

реклама

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Цистерната „темпирана бомба“ во ОХИС ќе се изнесе од државата

Read more

Ќерката на Михаел Шумахер е иста како него

Read more

Кошарка

Дончиќ постави рекорд за неверојатен трипл-дабл

Read more

Прв пат по 10 години Лејкерс најдобри на Западот

Read more

„Колено за колено“ – повредата на Ајзак ги подели НБА фановите

Read more

Актуелниот шампион на НБА убедлив против Лејкерс

Read more

Спорт

Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Читај повеќе

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона донесе бразилски вундеркинд со 300 милиони откупна клаузула

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер, Манчестер, Копенхаген и Шахтар обезбедија четврфинале во ЛЕ

Читај повеќе

Федерер: Мислам дека 90 отсто од тенисерите се задоволни од прекинувањето на сезоната

Читај повеќе

Нејмар ја отпиша Барсa: Ги доживувам моите најдобри моменти во ПСЖ

Читај повеќе

Германски медиуми: Филип Лазаров позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Меси со порака полна почит до пензионираниот Касиљас

Читај повеќе

Хандановиќ: Во Лига Европа сакаме да одиме до крај

Читај повеќе