НБА

filter

7 јуни 1993, загинала НБА ѕвездата Дражен Петровиќ

На денешен ден на автопатот Нирнберг-Минхен во сообраќајна несреќа загинал Дражен Петровиќ, еден од најдобрите кошаркари во историјата.
Read more

Џонтeј Портер доживотно суспендиран од НБА

Кошаркарот на Торонто Репторс, Џонтеј Портер, доживотно е суспендиран од НБА лигата поради коцкање.
Read more
play_arrow

Јокиќ не може секогаш да го спасува Денвер - изненадувачки пораз од Орландо

Никола Јокиќ продолжи со добрите игри во НБА лигата и постигна 29 поени, но неговиот Денвер Нагетс доживеа изненадувачки пораз против Орландо Меџик.
Read more

Куче го искасало Арон Гордон по лицето и рацете

Шокантни вести доаѓаат од САД, поточно од таборот на Денвер Нагетс.
Read more
play_arrow

Лејкерс доживеа еден од најтешките порази во историјата, Денвер силен и без Јокиќ

Read more
play_arrow

ММА во НБА: Грин во гилотина го стави Гобер

Жесток инцидент се случи на натпреварот Голден Стејт Вориорс - Минесота Тимбервулвс каде главни актери беа Дрејмон Грин и Руди Гобер.
Read more

Јокиќ ноќеска испиша историја со моќен трипл-дабл

Бостон Селтикс ја победи Филаделфија 76ерс во четвртфиналниот од плеј-оф со 114:102 и поведе со 2-1 во серијата, додека Феникс Санс ја оствари првата победа против Денвер Нагетс и ја намали предноста на противникот на 2-1.
Read more
play_arrow

Денвер на крилјата на трипл-дабл мајсторот Јокиќ го победи и Портланд

Кошаркарите на Денвер Нагетс на домашен терен го победија Портланд Треил Блејзерс со 122:113, а српскиот центар Никола Јокиќ одигра уште една одлична партија остварувајќи нов трипл-дабл учинок.
Read more
play_arrow

Леброн постигна сезонски рекорд, 10-та победа по ред за Мемфис

Најдобриот играч на Лејкерс полека но сигурно се доближува до Карим Абдул Џабар на вечната листа на најдобри стрелци во историјата на НБА.
Read more
play_arrow

Дончиќ го предводеше Далас до победа, Милвоки го повтори најдобриот старт

Ноќеска во НБА се одиграа 10 натпревари од кои вреди да се издвојат победите на Далас, Милвоки и Торонто.
Read more

НБА ќе паузира на 8 ноември поради избори

Американската професионална кошаркарска НБА лига објави денеска дека 8 ноември ќе биде ден без натпревари, бидејќи истиот ден во САД ќе се одржат парламентарни избори.
Read more

Букмејкерите за новата сезона најмногу шанси им даваат на Бостон и на Феникс

Најдобри тимови во основниот дел од новата НБА сезона, според американските обложувалници ќе бидат Бостон Селтикс и Феникс Санс.
Read more
реклама

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Што да направите во случај да ви прегрее моторот на автомобилот?

Read more

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Read more

Сите ајкули тестирани на кокаин во Бразил биле позитивни

Read more