НБА ќе паузира на 8 ноември поради избори

Американската професионална кошаркарска НБА лига објави денеска дека 8 ноември ќе биде ден без натпревари, бидејќи истиот ден во САД ќе се одржат парламентарни избори.

Исто така, за време на натпреварите закажани ден претходно, на 7 ноември, НБА ќе го зголеми ангажманот на промоција на улогата на сите екипи во воспоставување тесна соработка со локалните заедници.

Годинешните парламентарни избори во САД ќе се одржат точно на половина од претседателскиот мандат на Џо Бајден, а ќе бидат избрани сите 435 членови на Претставничкиот дом, како и 35 од вкупно 100 членови на Сенатот.

URL

Целосниот распоред на натпревари НБA ќе го обави утре (среда) во 15 часот во источно време, или 21 по македонско.

URL
Тагови
реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Кошарка

Маскотата на Денвер Нагетс заработува повеќе од повеќето кошаркари

Read more

Слабо НБА: Феникс изгубија од Аделаида среде Америка

Read more

МЗТ му гостува на актуелниот шампион Црвена звезда

Read more

Ирвинг: Одбивањето да се вакцинирам ме чинеше 100 милиони долари

Read more
 

Спорт

ЛШ: Проблеми со повреди на двете страни пред дербито Интер – Барселона

Читај повеќе
  • play_arrow

Меѓу загинатите на стадионот во Индонезија најмалку 32 деца

Читај повеќе
  • play_arrow

Маскотата на Денвер Нагетс заработува повеќе од повеќето кошаркари

Читај повеќе
  • play_arrow

Слабо НБА: Феникс изгубија од Аделаида среде Америка

Читај повеќе
  • play_arrow

Анчелоти: Секогаш се прави драма кога Реал нема да победи

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се случуваат три црвени картони за една минута?

Читај повеќе

Неверојатниот Холанд постави рекорд кој тешко дека некој некогаш ќе го сруши

Читај повеќе

Ѓоковиќ: Неиграњето три месеци ми беше мотивација за турнирот во Тел Авив

Читај повеќе
  • play_arrow

Тен Хаг: Не го ставив Роналдо бидејќи го почитувам

Читај повеќе