ЛЕТНИ ТРАНСФЕРИ 2021

Лидс го менува Алиоски со играч од Реал Мадрид?

Премиерлигашот замената за нашиот Езџан Алиоски се чини ја пронајде во гигантот од Мадрид, додека иднината на Македонецот е сѐ понеизвесна.

Очигледно Марсело Биелса има сериозна намера да направи промена на левата дефанзивна латерала каде игра нашиот Алиоски. Информациите кои доаѓаат од Островот велат дека Лидс Јунајтед е сериозно заинтересиран да се засили со лев бек од Реал Мадрид кој наредната сезона би бил прв избор во тимот.

Станува збор за 19-годишниот Мигел Гутиерес кој настапува за вториот тим на „Кралевите“ во третата лига, а сѐ уште нема настап за првиот тим. Но, е младински репрезентативец на Шпанија.

Гутиерес нема иднина во првиот тим на „Сантјаго Бернабеу“ бидејќи не може да се натпреварува со Ферланд Менди, ниту пак со Дејвид Алаба за кој на големо се зборува дека летово сигурно ќе се пресели во Мадрид.

Алиоски е во Лидс од летото 2017 и се чини го достигна максимумот. Биелса сезонава упорно го користи како лев бек, иако дефанзивата на Џани му е слаба страна, а е далеку попродуктивен во нападот како лево криво. Но, таму конкуренцијата со Рафиња, Харисон, Кошта и Поведа е огромна.

реклама

Фудбал

Ибра нема да игра на ЕУРО 2020

Read more

Феран Торес, мајсторе!

Read more

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Read more

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Read more
 

Спорт

Ибра нема да игра на ЕУРО 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Коби Брајант постхумно примен во кошаркарската Куќа на славните

Читај повеќе
  • play_arrow

Оливеира во солзи го наследи Хабиб на УФЦ престолот

Читај повеќе
  • filter

15 мај 1987, роден е тенисерот Енди Мареј

Читај повеќе
  • play_arrow

Феран Торес, мајсторе!

Читај повеќе

Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

Читај повеќе

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Читај повеќе
  • play_arrow

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Читај повеќе