УЕФА ЛИГА НА НАЦИИ 2020/21

Македонија во барабан 2 во жрепката за Лигата на нации 20/21

УЕФА ги одреди барабаните за втората сезона од Лигата на нации каде со жрепка репрезентациите ќе ги дознаат своите противници.

Фудбалската репрезентација на Македонија според рејтингот се најде во вториот од четирите барабани и за противник нема да може да ги добие репрезентациите на Косово, Белорусија и Кипар.

Жрепката за Лигата на нации сезона 2020/21 ќе биде извршена на 3 март наредната година во Амстердам, Холандија. Македонија се наоѓа во Лигата Ц каде избори пласман како победник на една од групите во Лигата Д.

Барабани за Лига Ц:

Барабан 1
Грција
Албанија
Црна Гора
Грузија

Барабан 2
Македонија
Косово
Белорусија
Кипар

Барабан 3
Естонија
Словенија
Литванија
Луксембург

Барабан 4
Ерменија
Азербејџан
Казахстан
Молдавија

реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Фудбал

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more

Разумни трансфери: Барселона

Read more

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Спорт

  • play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Читај повеќе
  • play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Читај повеќе

Вака изгледа распоредот за НБА плејофот

Читај повеќе

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Читај повеќе

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Читај повеќе

Ѓоковиќ одлучи да игра на УС Опен

Читај повеќе
  • filter

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Читај повеќе

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Читај повеќе

Сити испрати понуда за Кулибали

Читај повеќе