Маск: Се шегував, нема да го купам Манчестер Јунајтед

Најбогатиот човек во светот, Илон Маск, изјави дека се шегувал кога кажал дека има намера да го купи Манчестер Јунајтед.

Маск на Twitter објави дека ќе го купи англискиот клуб, па се пишмани и објасни дека се шегува.

– Сето тоа е стара шега на Твитер. Нема да купувам спортски клубови. Меѓутоа, доколку се одлучам на ова, би го избрал Манчестер Јунајтед. Ова е мојот омилен тим уште од детството, објасни Маск.

Манчестер Јунајтед е во мнозинска сопственост на наследниците на американскиот бизнисмен Малколм Глејзер, кој го купи клубот во 2005 година, а почина во мај 2014 година. 

URL
URL

 

Тагови
реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Фудбал

ЛШ: Проблеми со повреди на двете страни пред дербито Интер – Барселона

Read more

Меѓу загинатите на стадионот во Индонезија најмалку 32 деца

Read more

Анчелоти: Секогаш се прави драма кога Реал нема да победи

Read more

Како се случуваат три црвени картони за една минута?

Read more
 

Спорт

ЛШ: Проблеми со повреди на двете страни пред дербито Интер – Барселона

Читај повеќе
  • play_arrow

Меѓу загинатите на стадионот во Индонезија најмалку 32 деца

Читај повеќе
  • play_arrow

Маскотата на Денвер Нагетс заработува повеќе од повеќето кошаркари

Читај повеќе
  • play_arrow

Слабо НБА: Феникс изгубија од Аделаида среде Америка

Читај повеќе
  • play_arrow

Анчелоти: Секогаш се прави драма кога Реал нема да победи

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се случуваат три црвени картони за една минута?

Читај повеќе

Неверојатниот Холанд постави рекорд кој тешко дека некој некогаш ќе го сруши

Читај повеќе

Ѓоковиќ: Неиграњето три месеци ми беше мотивација за турнирот во Тел Авив

Читај повеќе
  • play_arrow

Тен Хаг: Не го ставив Роналдо бидејќи го почитувам

Читај повеќе