ЛЕТНИ ТРАНСФЕРИ 2021

Милан тргнува по голгетерот Влаховиќ

Информациите од Чизмата велат дека „Росонерите“ веќе оствариле контакт со српскиот напаѓач од редовите на Фиорентина.

Иако Милан ќе го задржи Златан Ибрахимовиќ барем уште една сезона, клубот мора да мисли и долгорочно. Затоа, токму 21-годишниот Душан Влаховиќ е идеално решение. Веќе е навикнат на Серија А и сезонава игра фантастично за Фиорентина за која на 29 натпревари постигна 15 гола и запиша 2 асистенции.

Според Tuttosport, Фиорентина не сака ни да чуе да го продаде својот најдобар фудбалер чиј договор истекува во јуни 2023 година. За да ја убеди Виола да го продаде Србинот, Милан очигледно ќе мора да го одврзе ќесето бидејќи моментално Влаховиќ е проценет на 25 милиони евра, но клубот од Фиренца сигурно би барал далеку повеќе.

„Росонерите“ би сакале уште летово тој да се пресели во Милано за да би можел да тренира и игра барем една сезона крај големиот Златан, од кого секако многу би научил.

Токму поради тоа, прилично извесна е позајмица за која Милан исто така би платил, а наредното лето со задолжител и богат откуп би ја исплатил Фиорентина.

Влаховиќ летото 2018 дојде во Фиренца од редовите на Партизан за 2 милиона евра.

Remote video URL
реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Фудбал

Феран Торес, мајсторе!

Read more

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Read more

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Read more

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Read more
 

Спорт

  • filter

15 мај 1987, роден е тенисерот Енди Мареј

Читај повеќе
  • play_arrow

Феран Торес, мајсторе!

Читај повеќе

Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

Читај повеќе

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Читај повеќе
  • play_arrow

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Читај повеќе

Мекгрегор најплатен спортист во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Нејмар со иронична порака: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Читај повеќе

Истанбул може да биде домаќин на финалето во ЛШ во 2023

Читај повеќе