Најлесен начин за ослободување од болките во грбот

Ф.З.
/ 20.02.2021 / 10:29

Често имате болки во долниот дел од грбот? Со некои вежби успевате да ги ублажите, но ефектите се краткорочни? Фитнес инструкторот Џереми Итиер ќе ви предложи нешто ново.

Не постои брз начин кој ќе ве ослободи од болките во долниот дел од грбот, тоа треба од старт да го разберете и да се помирите со тоа. Сѐ што е брзо е краткорочно, непродуктивно и дури и може да направи и дополнителна штета.

За оваа епизода на Џереми, гостин е д-р Сту МекГил кој е светски познат истражувач токму во оваа област, односно болките во долниот дел до грбот.

Како што вели д-р МекГил, првиот чекор е да ги дефинирате сите различни покрети кои ви предизвикуваат болка.

Видеото трае единаесетина минути, но вреди да се изгледа доколку ви е преку глава од ваквите болки.

Remote video URL
Тагови
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Фит

Колку треба да пешачите дневно за да почнете да слабеете?

Read more

Јасни знаци што ви ги дава телото дека итно треба да почнете со вежбање

Read more

Вежби кои го нормализираат крвниот притисок

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more
 

Магазин

Цвеќињата за олимписките победници имаат специјално значење

Читај повеќе

И вакцинираните може да го пренесат делта сојот

Читај повеќе
  • play_arrow

Брокулата е идеална за детоксикација на организмот

Читај повеќе

Мали тајни на големите љубовни приказни

Читај повеќе

Рецепт на денот: Солени бомбици со туна

Читај повеќе

Колку треба да пешачите дневно за да почнете да слабеете?

Читај повеќе

Пиењето шест кафиња на ден сепак е штетно за здравјето

Читај повеќе

Најголеми опасности за децата што се кријат во дворовите и парковите

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ги „светнете“ валканите патики да изгледаат како нови?

Читај повеќе