вежбање

play_arrow

Зошто не слабеете иако вежбате?

Сакате да ослабете и поради тоа неуморно вежбате, но резултатите се едвај видливи. Веројатно правите некои грешки, како на пример вежбате на празен стомак.
Read more
play_arrow

Како вежбаат кинеските пензионери?

И Кинезите вежбаат на отворено во јавни паркови. Но, таму вежбаат и пензионерите и тоа навистина импресивно.
Read more
play_arrow

Најдобри вежби за гради за почетници

Вежбање на гради значи зацрврстување на групата мускули наречени пекторални мускули. Но, што доколку ште почетници во вежбањето?
Read more

Знаци кои откриваат дека не се движите доволно

Поради модерниот начин на живот воопшто не треба да сме изненадени кога нашето тело ќе покаже знаци дека е крајно време да се грижиме за себе.
Read more
play_arrow

5 трикови за правилно вежбање стомачни

Едни од најомилените вежби се оние за стомачните мускули - краен резултат кој е посакуван од речиси секој.
Read more
play_arrow

Снегот не е изговор да не се вежба

Наврна снег и се демотивиравте да вежбате? Се вежба дури и на снег. Овие 20-минутни јога вежби ќе ви помогнат да ги опуштите мускулите, ќе ве испотат, а на крајот ќе се чувствувате освежено.
Read more
play_arrow

Најлесен начин за ослободување од болките во грбот

Често имате болки во долниот дел од грбот? Со некои вежби успевате да ги ублажите, но ефектите се краткорочни? Фитнес инструкторот Џереми Итиер ќе ви предложи нешто ново.
Read more
play_arrow

5-минутни вежби за загревање пред вистинско вежбање

Пред да почнете со дневната доза вежбање, било дома или во теретана, важно е да го подготвите телото со загревање.
Read more
play_arrow

Две задолжителни вежби за гради

Read more
play_arrow

Како до мускулна маса на природен начин?

Read more
play_arrow

Најдобриот начин за ефективни склекови

Read more
play_arrow

10-минутно вежбање за добро утро

Утринско раздвижување кое ќе ви даде енергија за најтешкиот ден во неделата, петок. Без опрема, без да ви треба многу простор, а пробајте и да не правите пауза.
Read more
реклама

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Read more

Пандев: Не издржавме, но таков е фудбалот. Против Украина одиме на сè или ништо

Read more

Дали Македонија ќе го зацементира негативниот рекорд на Украина?

Read more

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Read more