НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Испраќањето на првата Artemis мисија на Месечината како подготовка за идни мисии со човечки екипаж, лансирањето на новиот ровер на Марс и новиот телескоп James Webb Space Telescope во вселената, како и проширување на нашите можности да ѕирнеме подлабоко во универзумот, се само дел од плановите на НАСА за 2021 година.

За да дознаете повеќе за мисиите на НАСА во годината што следи, погледнете го видеото, а за повеќе информации следете ги информациите во описот на видеото на YouTube.

реклама

Наука

Научници развиваат вакцина против COVID-19 во форма на спреј

Read more

Роскосмос почна да работи на Венера-Д орбиталната станица

Read more

Првиот вселенски ураган исфрла електрони наместо дожд

Read more

Мислите дека знаете како се движи Земјата? Размислете повторно

Read more

Нови видеа

play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Read more
play_arrow

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Read more
play_arrow

7 фудбалски клубови кои пандемијата најтешко ги погоди

Read more
play_arrow

Мислите дека знаете како се движи Земјата? Размислете повторно

Read more
play_arrow

Зошто Кина изгради вештачко сонце?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Read more
play_arrow

Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Read more
play_arrow

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши видеоигри за 2020

Read more
play_arrow

Политика и спорт: Што се случува во кинеската Суперлига?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Coming to America“

Read more