Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Netflix го објави официјалниот трејлер за серијата „The Haunting of Bly Manor“.

Серијата е продолжение на хорор-серијата од 2018 година „The Haunting of Hill House“.

Овојпат дејството се случува на имотот Bly Manor, каде ќе се запознаеме со приказните на тамошните станари, живи и мртви. Дејството ги следи дадилката Дени Клејтон (Пендрети), која е ангажирана да се грижи за Мајлс и Флора Вингрејв, деца без родители кои живеат на зафрлениот селски имот. Во моментот кога ќе пристигне таму, таа ќе забележи дека селскиот имот Bly e опседнат од духови. 

Премиерата на серијата е закажана за 9 октомври.

Читајте следно: Дали Bly Manor ќе ги задоволи фановите на „The Haunting of Hill House“?

реклама

Филм & ТВ

Сѐ што е погрешно со „Dracula“ од 1992 година

Read more

За „Halloween Kills“ ќе почекаме уште една година

Read more

Возбудата расте - објавен трејлер за четвртата сезона на „The Crown“

Read more

Два македонски филма на Репертоарот на Кино Милениум

Read more

Нови видеа

play_arrow

Јапонски експериментален воз достигна брзина од 382 км/ч

Read more
play_arrow

Руски диви „хакери“ бираат победник помеѓу Трамп и Бајден

Read more
play_arrow

„The White Tiger“ - новата серија на Netflix со Пријанка Чопра

Read more
play_arrow

Мал трик кој го забрзува процесот на слабеење

Read more
play_arrow

10 теории за вселената што ќе ве држат будни длабоко во ноќта

Read more
play_arrow

Папу Гомес МВП за септември во Серија А

Read more
play_arrow

Рецепт за топло чоколадо што мора да го пробате

Read more
play_arrow

Вистински чувар: Питбул трениран да заштитува деца

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „Dreamland“ - новиот трилер со Марго Роби

Read more
play_arrow

Пробајте го најдобриот и најлесниот рецепт за пилешки крилца

Read more
play_arrow

Вежби за затегнати стомачни мускули со тегови

Read more
play_arrow

Десетте најголеми ривалства во фудбалот во овој момент

Read more