Новиот гејмерски смартфон на Xiaomi доаѓа наскоро

Иако Black Shark 3 не е долго време на пазарот, а Pro верзијата уште не се појавила на сите пазари, Xiaomi веќе се подготвува да го претстави наследникот.

На кинеската социјална мрежа Weibo се појави тизер за смартфонот Black Shark 3S, како и датум за неговата промоција – 31 јули.

Минатогодишниот Black Shark 2 немаше премиера заедно со Pro верзијата која подоцна понуди некои нови можности, а се очекува дека и 3S ќе има само минимални подобрувања.

Откако се појави Black Shark 3, на пазарот стигнаа и ривалите во сегментот гејмерски смартфони - Nubia Red Magic 5G, Asus ROG Phone 3 и Lenovo Legion Phone Duel, а многу од нив имаа подобри спецификации од уредот на Xiaomi.

Малку се знае за Black Shark 3S, а се очекува дека ќе има Qualcomm процесор Snapdragon 865 Plus. Black Shark 3 имаше стандарден Snapdragon 865, а подоцна стигна верзијата Pro со неколку оптимизации кои го направија уредот подобар за играње.

Исто така се очекува фрекфенција за освежување на екранот над 90Hz, како и повеќе RAM во однос на Black Shark 3 кој имаше 8 или 12 GB, зависно од моделот.

Тагови
реклама

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Што открива бојата на столицата за вашата здравствена состојба?

Read more

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Read more

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Read more

Гејминг

Познато дали видеоигрите за PS3 ќе бидат достапни за PlayStation 5

Read more

Кои видеоигри се достапни за PS5?

Read more

Нашиот Барди меѓу најдобрите изведувачи на слободни на „FIFA 21“

Read more

Играта „Horizon Forbidden West“ ќе биде достапна и за PS4

Read more

Гик

Откриен нов рекорд на најниски температури во северната хемисфера

Читај повеќе
  • filter

Nokia претстави два нови смартфони со одлични перформанси

Читај повеќе
  • filter

Apple ја отвори првата продавница што плови на вода

Читај повеќе

Јапонската компанија Fujifilm има лек со кој се крати лекувањето од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Што би се случило доколку Сонцето би било помало од Земјата?

Читај повеќе

Метеоролозите останаа без имиња за бурите

Читај повеќе

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку брзо луѓето еволуираат?

Читај повеќе
  • filter

Познат датумот кога ќе биде претставен долгоочекуваниот OnePlus 8T

Читај повеќе