Серија А 2020/21

Пандев несопирлив на 37 години: Со гол ја почна сезоната во Серија А

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев постигна гол во денешната победа на неговиот клуб Џеноа против Кротоне со 4:1.

Ова беше дуел од 1. коло во новото првенство на италијанската Серија А.

URL
URL
URL

Пандев погоди во 9. минута по одличен контранапад, што наиде на многу позитивни коментари на социјалните мрежи, од кои повеќето се со зачудување за формата на Македонецот на 37 години.

URL
URL

Пандев во 44-та доби жолт картон, а играта ја напушти во 68. минута.

URL

Џеноа, која минатата сезона едвај избори опстанок, според денешното издание, ја очекуваат подобри резултати оваа сезона.

реклама

Какви тенкови им прати Русија на Србите?

Read more

На почетокот на ноември ни се заканува медиумски мрак

Read more

Три хороскопски знаци кои најтешко ја поднесуваат самоизолацијата

Read more

Цицлест четврток

Read more

Фудбал

Виери: Меси е фудбалскиот Хари Потер

Read more

Лампард откри кој е за него подобар од Меси и Роналдо

Read more

Пирло: Овој Јуве е сѐ уште во изградба, Барса е многу пред нас

Read more

Барселона го доби дербито со Јувентус, Јунајтед му даде 5 гола на Лајпциг

Read more

Спорт

Виери: Меси е фудбалскиот Хари Потер

Читај повеќе

Брестовац го објави списокот на ракометари за претстојните квалификации

Читај повеќе

Лампард откри кој е за него подобар од Меси и Роналдо

Читај повеќе

Пирло: Овој Јуве е сѐ уште во изградба, Барса е многу пред нас

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона го доби дербито со Јувентус, Јунајтед му даде 5 гола на Лајпциг

Читај повеќе
  • play_arrow

Инѕаги: Сонував да урлам на мојот деби гол, ама се расплакав

Читај повеќе

Пандев и Несторовски минаа во наредното коло од Копа Италија

Читај повеќе

Јуве, Ливерпул и Манчестер во трка за исландски вундеркинд

Читај повеќе
  • play_arrow

Папу Гомес МВП за септември во Серија А

Читај повеќе