Серија А

Неделава жена за првпат во историјата ќе суди натпревар од Серија А

Неделава ќе влезе во историјата на италијанскиот фудбал бидејќи за првпат во историјата ќе суди натпревар во Серија А.
Read more

Што се случува во Калчото? На врвот необично, гигантите надвор од топ 4

Почекоот на сезоната во Серија А донесе навистина интересна ситуација. Гигантите Милан, Интер, Јуве и Рома лежат распослани од 5-тото до 8. место на табелата, додека на врвот има куп изненадувања.
Read more
play_arrow

Интер со пресврт загуби од Удинезе

Фудбалерите на Удинезе приредија уште едно изненадување во Калчото откако попладнево со пресврт го совладаа фаворизираниот Интер.
Read more

Падна првиот отказ во Калчото: Михајловиќ веќе не е тренер на Болоња

Српскиот фудбалски стратег Синиша Михајловиќ денеска е сменет од должноста тренер на италијанскиот калчолигаш Болоња поради слаби резултати.
Read more
play_arrow

Мурињо: Подобро еден пораз од 4:0 отколку четири од по 1:0

Жозе Мурињо не би бил Специјалниот доколку не би знаел како да се извади од секоја ситуација. Овојпат најде зборови за да се оправда од синоќешната бламажа која неговата Рома ја доживеа во Удине.
Read more
play_arrow

Ѕвездите на Милан и Интер за влакно ќе се степаа, реакцијата на Ребиќ стана хит

Во големото дерби од петтото коло на Серија А, Милан го совлада Интер со 3:2, со што му побегна на градскиот ривал за два бода и моментално го држи второто место во италијанскиот шампионат.
Read more

Елмас нема да му ја даде седумката на Роналдо ако дојде во Наполи

Доколку се реализира најавената позајмица на Кристијано Роналдо од Манчестер Јунајтед, Португалецот нема да може да го носи својот омилен број во Наполи бидејќи тој му припаѓа на нашиот Елиф Елмас.
Read more

По 51 година сезоната во Серија А почна без реми

Доста необичен почеток имаше новата сезона во Калчото откако за прв пат по сезоната 1971/1972 ниту еден натпревар од 1. коло не заврши со поделба на бодовите.
Read more

Бенитес: Интер и Јуве се пред Милан во борбата за титулата

Поранешниот предводник на Интер и Наполи, Рафаел Бенитес, ги гледа Интер и Јувентус како главни фаворити за освојувањето на Скудетото сезонава.
Read more

Манчини ги прогласи фаворитите за освојување на Серија А

Селекторот на Италија, Роберто Манчини, зборуваше за неговите очекувања за сезоната 2022/2023 во италијанскиот шампионат.
Read more

Познат распоредот за новата сезона во Серија А: Кога се големите дербија?

Италијанската Серија А денеска го направи распоредот за новата 2022/23 сезона која ќе почне викендот на 13 и 14 август.
Read more

Малдини го предизвика Интер: Милан прв ќе стигне до втора ѕвезда

Поранешниот легендарен фидбалер на „Росонерите“ и сегашен клупски директор го предизвика градскиот ринал Интер најавувајќи отворена борба за тоа кој тим прв на дресот ќе добие втора ѕвездичка.
Read more
реклама

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more