Песков: Тврдењата на Microsoft не се вредни за внимание

Тврдењата на компанијата Microsoft дека Русија наводно вмешала прсти и во овие претседателски избори во САД не заслужуваат внимание сѐ додека оттаму не понудат докази за ваквите тврдења, изјави денеска портпаролот на рускиот претседател, Дмитриј Песков.

Американската компанија Microsoft вчера соопшти дека руски, кинески и ирански хакери се обиделе да хакираат луѓе и организации вклучени во американските претседателски избори во 2020 година.

– Од крајот на 2016 година, кога се појавија овие обвинувања, не видовме ниту еден разумен аргумент, доказ или било што друго што може да укаже дека некои организации поврзани со Русија биле вклучени во компјутерски криминал, рече Песков.

Тој додаде дека во тоа време немало никакви разумни информации, туку само неосновани обвинувања и фобии дека руските „сајбер чудовишта“ стојат зад тие злосторствата.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more

Свет

Пекинг регистрира прв случај на коронавирус по шест месеци

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Денеска ги трошиме последните ресурси на Земјата за 2021, а уште не е ни август

Read more

Макрон е како Хитлер? Антиваксерите го налутија претседателот

Read more
 

Вести

Пекинг регистрира прв случај на коронавирус по шест месеци

Читај повеќе

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Читај повеќе

Собранието ги усвои измените и дополнувањето на Законот за државјанство

Читај повеќе

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Читај повеќе

Усвоена Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ, Левица би сакала „похардкор“ варијанта

Читај повеќе

Дневен ковид биланс: 54 нови случаи oд 3.764 тестирања

Читај повеќе

Вучиќ: Ништо не бараме од Македонците, само братство и пријателство

Читај повеќе

Трговијата со луѓе за сексуална експлоатација е доминанта форма во Македонија

Читај повеќе

Скопје се топи на +40°C, Брзата помош има стотина интервенции дневно

Читај повеќе