Поранешна ескорт дама откри зошто мажите изневеруваат

Поранешна ескорт дама која работела за високата класа вели дека оваа професија ја довела во контакт со мажи од сите сфери на животот, па вели дека знае зошто мажите изневеруваат.

Шест години работела како ескорт дама под името Саманта X. Тврди дека мажите кои одлучуваат да изневерат ќе најдат време за тоа без разлика колку им е преполн распоредот, вели таа за Mirror.

Саманта вели дека без разлика на тоа колку нечиј брак изгледа како силен и совршен семеен живот, мажите сè уште може да скршнат од патот. Таа вели дека ескорт индустријата никогаш не доживеала криза.

Според нејзиното искуство со оженети мажи, нивните причини за неверство спаѓаат во три категории.

Прва категорија се мажите кои имаат нулта блискост со сопругата, понекогаш и со години. Се чувствуваат како „кредитни картички кои одат“, но одбиваат да се разведат бидејќи не сакаат да ги изгубат парите или да ги повредат децата.

Потоа се оние кои велат дека си ја сакаат жената, но признаваат дека сакаат да пробаат и нешто друго бидејќи сакаат нешто поразлично.

Третата категорија е најсложена, тоа се мажи кои се среќни во бракот и кои на прв погледа немаат никаква причина за неверство. Саманта вели дека таквите мажи се одлучуваат за средби со сексуални работнички бидејќи не сакаат да се впуштат во афера која би им донела проблеми. Се трудат да не ги фатат на дело бидејќи не сакаат да си го уништат бракот или да ја повредат партнерката.

Исто така, Саманта истакнува дека најверојатно нивните сопруги знаат за неверствата, но затвораат очи пред вистината бидејќи не сакаат да се соочат со нов почеток во животот.

„Не е моја работа да осудувам. Ако нешто научив од мојата улога како Саманта тоа е дека светот не е совршен, ние не сме совршени луѓе и сите се трудат да бидат најдобри што можат. Отпрвин ми беше тешко да сфатам зошто среќно оженетите мажи бараат интимни средби на друго место. Но, ве уверувам дека и жените изневеруваат, јас имав многу клиенти кои дојдоа бидејќи беа уништени од неверството на нивните жени“, вели Саманта.

реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Чиј е Ерусалим?

Read more

Вежбање со танц со Памела

Read more

Мексико Сити тоне по 10 сантиметри годишно поради подземното езеро

Read more

Љубов и секс

Што е „развод во сон“ и дали треба да се одлучите на ваков чекор?

Read more

Пет корисни совети како да ја вратите страста во врската

Read more

Зошто женетите мажи сакаат да флертуваат?

Read more

Жените кои секој пат доживуваат оргазам ги прават овие пет работи

Read more
 

Магазин

Која храна ги ублажува менструалните болки?

Читај повеќе

Десерт на денот: Колач со лешници и чоколадо

Читај повеќе

Што ќе се случи во вашето тело ако престанете да јадете овошје и зеленчук?

Читај повеќе

Што е „развод во сон“ и дали треба да се одлучите на ваков чекор?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пловечки тенк – најновото чудо што доаѓа од Индонезија

Читај повеќе

Колку шуми природно се обновиле во изминативе 20 години?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Путин со 7 гола ја реши Ноќната Хокеј Лига

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не користите сапун 1 месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Читај повеќе