Поранешна ескорт дама откри зошто мажите изневеруваат

Поранешна ескорт дама која работела за високата класа вели дека оваа професија ја довела во контакт со мажи од сите сфери на животот, па вели дека знае зошто мажите изневеруваат.

Шест години работела како ескорт дама под името Саманта X. Тврди дека мажите кои одлучуваат да изневерат ќе најдат време за тоа без разлика колку им е преполн распоредот, вели таа за Mirror.

Саманта вели дека без разлика на тоа колку нечиј брак изгледа како силен и совршен семеен живот, мажите сè уште може да скршнат од патот. Таа вели дека ескорт индустријата никогаш не доживеала криза.

Според нејзиното искуство со оженети мажи, нивните причини за неверство спаѓаат во три категории.

Прва категорија се мажите кои имаат нулта блискост со сопругата, понекогаш и со години. Се чувствуваат како „кредитни картички кои одат“, но одбиваат да се разведат бидејќи не сакаат да ги изгубат парите или да ги повредат децата.

Потоа се оние кои велат дека си ја сакаат жената, но признаваат дека сакаат да пробаат и нешто друго бидејќи сакаат нешто поразлично.

Третата категорија е најсложена, тоа се мажи кои се среќни во бракот и кои на прв погледа немаат никаква причина за неверство. Саманта вели дека таквите мажи се одлучуваат за средби со сексуални работнички бидејќи не сакаат да се впуштат во афера која би им донела проблеми. Се трудат да не ги фатат на дело бидејќи не сакаат да си го уништат бракот или да ја повредат партнерката.

Исто така, Саманта истакнува дека најверојатно нивните сопруги знаат за неверствата, но затвораат очи пред вистината бидејќи не сакаат да се соочат со нов почеток во животот.

„Не е моја работа да осудувам. Ако нешто научив од мојата улога како Саманта тоа е дека светот не е совршен, ние не сме совршени луѓе и сите се трудат да бидат најдобри што можат. Отпрвин ми беше тешко да сфатам зошто среќно оженетите мажи бараат интимни средби на друго место. Но, ве уверувам дека и жените изневеруваат, јас имав многу клиенти кои дојдоа бидејќи беа уништени од неверството на нивните жени“, вели Саманта.

реклама

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Тешка сообраќајна несреќа на Пониква, загина девојче

Read more

Од утре почнува пописот - еве кој прв ќе се попишува

Read more

Љубов и секс

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Што посакувам да ме научеа по Сексуално oбразование во средно?

Read more

Зошто не можат да најдат љубов? Лавот е егоист, Бикот предвидлив

Read more

Петте најлоши пози во сексот

Read more
 

Магазин

Неколку причини зошто да јадете ореви секој ден

Читај повеќе

Зошто пешачењето во природа е добро за вашето здравје?

Читај повеќе

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Читај повеќе

Рецепт на денот: Шницли во сос со сенф

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Идеја за појадок: Печена овесна каша

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботот Digidog им го чува грбот на полицајците во Њујорк

Читај повеќе
  • filter

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Читај повеќе

Намирници кои ќе ви дадат повеќе енергија од кафето

Читај повеќе