Проверете колку сте флексибилни: 35 минути јога за целото тело

Б.С.Б.
/ 17.05.2022 / 14:46

Кога ќе посакате да направите пауза од стандардните вежби, јогата е секогаш совршен избор за тоа.

Не само што ќе ги зацврстите мускулите и ќе ги наполните батериите, туку до максимум ќе ја тестирате вашата флексибилност. Овој сет вежби во траење од 35 минути ќе ви помогне да се чувствувате подоброи со повеќе енергија, но исто така ќе ги активира и сите ваши мускули.

реклама

Фит

Зошто се враќаме здебелени од летен одмор?

Read more

Најчести митови за вежбањето во кои не треба да верувате

Read more

Најдобрите вежби за зацврстување на задникот

Read more

Што да јадете за рамен стомак?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најдобрите вежби за зацврстување на задникот

Read more
play_arrow

Најчудните моменти снимени со камера, фејл компилација

Read more
play_arrow

Неколку рецепти за летни салати што заситуваат

Read more
play_arrow

15 најголеми тунели низ човечката историја

Read more
play_arrow

Најдобрите непланирани моменти кои останаа на The Big Bang Theory

Read more
play_arrow

15 најнеобични воени оружја

Read more
play_arrow

Кои се седумте најскапи фудбалски менаџери на сите времиња?

Read more
play_arrow

Новата Star Wars серија Obi-Wan Kenobi доби искрен трејлер

Read more
play_arrow

Беа најплатени тинејџери во 2017 година: Каде се сега?

Read more
play_arrow

Согорете многу калории за кратко време: Правете ги овие вежби секој ден

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more
play_arrow

Дали среќата се купува со пари?

Read more