Рецепт што мора да се проба: Какао со млеко, мед и цимет

Пробајте го овој рецепт кој е идеален за студените денови.

Потребни состојки:

½ шолја вода

½ шолја млеко

2 лажички какао

Мед, цимет

Начинот на подготовка е многу едноставен. Во 1/2 или 2/3 шолја вода додадете 1 и пол-2 лажички какао и сварете го. Откако ќе се свари, додајте студено или топло млеко, по желба. Додадете мед или засладувач по желба и околу 1/2 лажичка цимет. Одозгора може да ставите и шлаг. Колачиња одат супер со комбинацијава, па уживајте во оваа топла напивка во овие ладни денови.

реклама

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Рецепти

Идеја за десерт: Лава колач

Read more

Рецепт на денот: Запечени тортиљи со пилешко

Read more

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Read more

Десерт за слабеење: Шест рецепти за колачиња со овес

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Читај повеќе

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Читај повеќе
  • play_arrow

Бразилска убавица: Изабел Гулар

Читај повеќе
  • filter

Идеја за десерт: Лава колач

Читај повеќе
  • play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Читај повеќе

Зошто секое утро треба да пиете маслиново масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за истегнување за луѓе кои имаат седечка работа

Читај повеќе

Зошто никогаш не треба да држите диети?

Читај повеќе