Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Кои се четирите хороскопски знаци на кои ќе им се вратат бившите љубовници во декември поради ретроградниот Меркур.

Рускиот астролог Јулија Лифанова откри кои хороскопски знаци ќе ги оживеат поранешните љубови, а за сè ќе биде „виновен“ ретроградниот Меркур.

Еден месец пред почетокот на Новата година, започна ретроградниот период на Меркур, кој ја почна својата траекторија на 26 ноември, а конечно ќе влезе во директно движење до 18 јануари 2024 година. Овој период ќе биде особено значаен за љубовта и за четири знаци на хороскопот. Им се враќаат „духовите од минатото“, на врата тропаат стари љубови за кои веруваа дека се завршени засекогаш...

Близнаци

Од крајот на ноември, Меркур ќе почне да се движи низ вашиот сектор на врски, но на крајот ќе се сврти во спротивна насока до 30 декември, што укажува на долг период на активна комуникација со поранешната љубов. Не само што вашиот поранешен партнер ќе се врати во вашиот живот, туку и активно ќе ги анализирате проблемите во вашата сегашна врска и ќе измерите што е подобро за вас. Конечната одлука ќе „падне“ до 17.01.2024 година.

Рак

Ретроградниот Меркур ќе им ги врати поранешните партнери на Раковите кога ќе оди ретроградно во знакот Јарец од 9 до 23 декември, а потоа до 7 и 8 јануари конечно ќе ги „реши“ старите недоразбирања. Ова укажува дека ќе посветите повеќе време на разјаснување на врската, што ќе се однесува на вашите идни планови и заеднички амбиции. Многу е веројатно дека бившиот партнер ќе ви понуди да се обидете повторно, но овој пат детално ќе разговарате за тоа како гледате на оваа врска. Ќе донесете одлука до 11 јануари за време на младата Месечина во Јарец – тогаш можно е поранешниот партнер да направи некој чекор кој ќе разјасни сè.

Девица

Постои можност вашата поранешна љубов да се врати во вашиот живот, што многу ќе влијае на вашиот поглед на светот и ќе ви помогне да сфатите и подобрите некои работи. Ретроградниот Меркур на полето на љубовта во трински аспект со Јупитер во вредносниот сектор ќе ви покаже каква врска ви треба и што навистина заслужувате. Преку разговор со бившиот би можеле да донесете важна одлука, која најверојатно нема да се однесува на врската, туку вие лично и вашата љубов кон себе. Како да го набљудувате туѓиот живот, ќе видите нешто што претходно не сте го забележале. Главниот интензитет во комуникацијата ве очекува од 9 до 3 декември, а на младата Месечина во Јарец на 11 јануари би можеле повторно да влезете во романса со бившиот.

Лав

Ве очекува долг период на потсетување, анализирање, не само на вашата стара љубов и неговото однесување, туку и на вашите грешки. Прашањето што ќе се појави во тој период е - што е всушност среќата? Астрологот Јулија вели дека декември ќе биде месец кога ќе дојдете до некои филозофски сознанија за среќата, бидејќи ретроградниот Меркур ќе влезе во вашата куќа на љубовта во ноември, а нема да излезе до 17-18 јануари. Неговата ретроградна јамка во љубовниот сектор од 24 декември до 14 јануари ќе ви овозможи период на долги разговори со бившиот, а исто така ќе ви помогне да сфатите која е идеалната врска за вас. И дали бившиот се вклопува во оваа визија? Само вие ќе го имате одговорот на ова прашање.

Тагови
реклама

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Read more

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Read more

Подгответе се за пролет: 5 парчиња што мора да ги имате во вашата гардероба

Read more

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more

Љубов и секс

Ескорт дама открива што најмногу ги пали мажите

Read more

Истражување: Која возрасна група е најсклона кон секс на работа?

Read more

Што значат вашите секс соништа?

Read more

Големата разлика во годините е нов тренд кај паровите

Read more
 

Магазин

8 фрази што веднаш треба да ги исфрлите од употреба

Читај повеќе
  • play_arrow

Мачорот ме лиже, да го лизнам и јас да види како е

Читај повеќе
  • play_arrow

Со едноставен трик продолжете го траењето на лебот

Читај повеќе

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Читај повеќе

Три малку познати симптоми што укажуваат на ризик од срцева болест

Читај повеќе

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Читај повеќе

Четири грешки што го уништуваат изгледот на дневната соба

Читај повеќе

Гурмански залаци од јунешко месо и печурки

Читај повеќе

Финансиски хороскоп за март 2024 година

Читај повеќе