Samsung го патентираше Galaxy Z Fold Tab

Samsung патентираше уред на преклоп со две шарки, а на интернет веднаш се појавија рендерите.

Станува збор за уредот Samsung Galaxy Z Fold Tab со екран на преклоп во три дела и со две шарки, кој го поддржува S Pen.

Кога ќе се соберат „надворешните“ екрани, има доволно простор помеѓу нив за S Pen и три камери распоредени вертикално.

Уредот може да се користи во три можни конфигурации, целосно отворен, со една склопена страна или целосно преклопен.

Интерфејсот се прилагодува веднаш штом ќе се открие промена на конфигурацијата.

Samsung претходно има патентирано мултифункционални уреди на преклоп, слични на овој. Galaxy S-foldable, кој беше претставен минатиот месец, е доказ дека Samsung разгледува неколку форми пред да одлучи која да стане дел од семејството Z.

Затоа, можно е уредот прикажан на рендерите никогаш да не ја види светлината на денот.

Тагови
реклама

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Заев: Со ДУИ, БЕСА и ДПА заедно ќе настапиме на локалните избори

Read more
Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Read more
Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Read more

Хардвер

Поглед во новиот таблет Huawei MatePad 11

Read more

Познато кога ќе пристигне редизајнираниот iPad mini

Read more

Познато кога се очекува новиот Samsung Galaxy Watch 4

Read more

Samsung го претстави новиот One UI интерфејс за паметни часовници

Read more
 

Гик

Лиценциран автомобил на Ferrari пристигна во играта Fortnite

Читај повеќе

Snapchat бележи најголем раст, сега има 293 милиони корисници

Читај повеќе

Instagram ќе го преведува вашето Story на повеќе од 90 јазици

Читај повеќе
  • play_arrow

Откриј ја моќта на новиот Asus Zenbook Flip 13 (UX363)

Читај повеќе
  • play_arrow

Научници открија 28 непознати вируси замрзнати во глечери

Читај повеќе
  • play_arrow

Роверот Perseverance се подготвува да ги земе првите примероци од Марс

Читај повеќе

Русија парично ги казни Facebook и Telegram

Читај повеќе

PES го менува името во eFootball и станува бесплатна

Читај повеќе

Полначот HyperCharge на Xiaomi ќе го полни телефонот за 8 минути

Читај повеќе