ЛЕТНИ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ПАРИЗ 2024

Шестмина сигурни во Дрим-тимот за ЛОИ во Париз

Позната е половина од американската кошаркарска репрезентација за Олимпијадата во Париз. Секако, условот е сите да бидат здрави и подготвени пред поаѓањето на најголемиот светски спортски собир.

Како што објави познатиот НБА инсајдерот Шамс Чаранија, кој пишува за Атлетик, бекот на Бостон Селтикс, Џру Холидеј, е шестиот сигурен патник за Париз.

Холидеј претходните денови разговарал со луѓе од Кошаркарската федерација на САД и потврдил дека оди на Олимписките игри каде ќе го брани златото освоено во Токио во 2021 година. Тогаш американските аналитичари оценија дека бекот на Бостон бил најважниот играч на тимот, по Кевин Дурент.

Едноставно, во тим полн со ѕвезди, каде секој има по 40 поени во рацете, некој треба да ја води одбраната, а Холидеј важи за еден од најдобрите дефанзивци во лигата. Трипати беше избран во најдобрата дефанзивна петорка на НБА, а двапати во втората петорка.

Со Холидеј во националниот тим, Американците сметаат дека половина од патниците сега се познати. Покрај дефанзивецот на Бостон, како сигурни се сметаат и Леброн Џејмс, Кевин Дурент, Стеф Кари, Џејсон Тејтум и Камерунецот Жоел Ембиид, кој за репрезентацијата на САД треба да дебитира токму во Париз.

реклама

Три уреди во домот што никогаш не треба да се исклучуваат од струја

Read more

Колку често мажите треба да ејакулираат за да го одржат своето здравје?

Read more

Суперхрана која го намалува ризикот од рак - вклучете ја во исхраната

Read more

Едно цвеќе е идеално за балконите кои повеќе се во сенка

Read more

Кошарка

Сега е официјално: Јокиќ против Дончиќ за титулата МВП

Read more

Далас на Дончиќ поразен на стартот од плеј-офот, Харден и Зубац одржаа лекција по кошарка

Read more

Јокиќ против Лејкерс дојде облечен како Гру

Read more

Мајами и Њу Орлеанс последни учесници во плеј-офот, крајот за Чикаго и Сакраменто

Read more
 

Спорт

Официјални состави: Милан - Интер

Читај повеќе

ММА борач удри девојка по задникот, веднаш беше исфрлен од организацијата

Читај повеќе

Кардиф: Штетата поради смртта на Сала изнесува 120 милиони евра

Читај повеќе

Сега е официјално: Јокиќ против Дончиќ за титулата МВП

Читај повеќе

Пактот од 1981: Како навивачите на Интер и Милан склучиле примирје?

Читај повеќе

Ѓоковиќ го откажа Мастерсот во Мадрид, па дојде на Ел Класико да го бодри Реал

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали Барса беше оштетена за гол на Ел Класико?

Читај повеќе
  • play_arrow

Далас на Дончиќ поразен на стартот од плеј-офот, Харден и Зубац одржаа лекција по кошарка

Читај повеќе
  • play_arrow

Падна светскиот рекорд во маратон

Читај повеќе