Што значи контроверзното правило за „итен трансфер“ во Ла Лига?

Tifo Football со уште една интересна и детална анализа, овојпат поврзана со трансферите во фудбалот.

Правилото за итен трансфер што го има усвоено Ла Лига е отстапка од двата редовни трансфер прозорци.

Што точно значи, зошто е контроверзно и како изгледа неговата иднина, погледнете во видеоприлогот.

реклама

Фудбал

Гигс: Можеби дури за 20 години Манчестер повторно ќе биде шампион

Read more

Конте: Со Парма ќе биде тактичко надмудрување

Read more

Роналдо конечно негативен на коронавирус

Read more

Среќен роденден, Марадона!

Read more

Нови видеа

play_arrow

Среќа во несреќа: Остана нечепнат по сообраќајка пред нос

Read more
play_arrow

Како ќе изгледа Марс по 100 години?

Read more
play_arrow

И Harley има нов електричен велосипед

Read more
play_arrow

30-минутен HIIT тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

Обожавателите разочарани од новиот филм за Дејвид Боуви

Read more
play_arrow

НАСА планира да испрати подморница на Титан

Read more
play_arrow

Светски фудбалери кои некогаш биле бегалци

Read more
play_arrow

Јапонски експериментален воз достигна брзина од 382 км/ч

Read more
play_arrow

Руски диви „хакери“ бираат победник помеѓу Трамп и Бајден

Read more
play_arrow

„The White Tiger“ - новата серија на Netflix со Пријанка Чопра

Read more
play_arrow

Мал трик кој го забрзува процесот на слабеење

Read more
play_arrow

10 теории за вселената што ќе ве држат будни длабоко во ноќта

Read more