КОПА ДЕЛ РЕЈ 2020/21

Со гол од слободен удар Барди се врати на зелениот терен

Во првиот натпревар после два месеца пауза Енис Барди успеа веднаш да се запише во листата на стрелците и тоа со прецизно изведен слободен удар.

Леванте гостува кај Ваљадолид во рамките на осминафиналето од Копа дел Реј, а македонскиот репрезенттаивец доби шанса да го почувствува зелениот терен првпат по незгодната повреда на грбот која го оддалечи два месеца од терените.

Леванте губеше со 1:0 кога во 23. минута Барди израмни на 1:1. Изведе слободен удар и успешно го надмудри живиот ѕид шутирајчи по земја. Ова е прв гол за него сезонава и тоа после повредата која ја заработи на репрезенттаивниот собир пред баражот со Грузија.

Барди немаше одиграно натпревар од 8 ноември и ремито 1:1 дома против Алавес во Ла Лига, а потоа се случи кобниот тренинг во Скопје кога доби дискус хернија.

Remote video URL

Играта ја напушти во 55-тата минута, а потоа неговиот тим поведе и со 4:2.

реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Фудбал

Алексис: Го обожавам овој спорт, сакам цело време да играм

Read more

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Read more

Маркизио ќе се кандидира за градоначалник на Торино

Read more

Сите голови од 21. коло во 1.МФЛ

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Алексис: Го обожавам овој спорт, сакам цело време да играм

Читај повеќе
  • play_arrow

Скандалозно однесување: Контроверзниот Беноа Пер намерно изгуби меч на Аргентина Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

МЗТ го прегази Ловќен во АБА2 лигата

Читај повеќе

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Читај повеќе

Маркизио ќе се кандидира за градоначалник на Торино

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови од 21. коло во 1.МФЛ

Читај повеќе
  • play_arrow

Инсиње бесен по ремито: Каков го*нарски тим

Читај повеќе

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Читај повеќе

Пандев меѓу стотниците на УЕФА

Читај повеќе