Ф1

Еклстоун не очекува Ферари да го третира Фетел чесно до нивното разделување

Берни Еклстоун ја прокоментира претстојната последна сезона на Себастијан Фетел за тимот на Ферари.
Read more

Формула 1 може да ја напушти традиционалната постапка за старт на трките

Поради пандемијата на коронавирусот, постапката за старт на трките во Формула 1 може да претрпи промени.
Read more

Волф: Зошто да работам со пилот кој знае дека ќе биде на друго место следната година?

Шефот на Мерцедес, Торген Волф, уште еднаш навести дека ако тој бил на местото на шефовите на Ферари и Мекларен, немало да ги објави промените кај своите возачи толку рано.
Read more

Ричардо сака подиум пред да се раздели со Рено

Даниел Ричардо би сакал да освои уште еден подиум пред да се раздели со Рено на крајот на годината.
Read more

Ништо и од Големата награда на Холандија

Една по една, полека се откажуваат трките од сезонава во Ф1. Денеска организаторот потврди дека формула сезонава нема да се вози и во Холандија.
Read more
filter

23 мај 1972, роден е Ф1 возачот Рубенс Барикело

На денешен ден, 23 мај, во 1972 година е роден бразилскиот Ф1 возач Рубенс Гонсалвеш Барикело. Се натпреваруваше во Формула 1 од 1993 до 2011 година и освои 11 Гран при награди.
Read more

Германците подготвени да го организираат Гран-прито наместо Силверстоун

Организаторите на Германското гранд-при се подготвени да бидат домаќини на трка во Формула 1 наместо Силверстоун.
Read more

Хамилтон: Подобро трки без публика, отколку да нема воопшто

Шесткратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон призна дека му недостига возбудата на трките и поддршката од публиката, но сепак се надева дека може да започне сезоната 2020, ако треба и пред празни трибини.
Read more

Официјално: Саинс ќе вози за Ферари од 2021

Дефинитивно Карлос Саинс ќе го заземе местото од Себастијан Ветел во наредната сезона во тимот на Ферари.
Read more

Еклстоун: Да сум на местото на Фетел, не би одел во врвен тим

Почесниот претседател на Формула 1, Берни Еклстоун го сподели своето мислење за тоа кој следен чекор треба да го направи Себастијан Фетел.
Read more

Фетел заминува од Ферари

Германецот Себастијан Фетел ќе го напушти тимот на Ферари до крајот на оваа година.
Read more
Фетел може да ја продолжи кариерата во Мекларен

Фетел може да ја продолжи кариерата во Мекларен

Пилотот во Формула 1, Себастијан Фетел од Ферари, може да ја продолжи кариерата во Мекларен, изјави новинарот на Sky Deutschland, Саша Рос.
Read more
реклама

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Во Санџак осамна албанско знаме, интервенираше српската војска

Read more

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

Read more

За јавните личности и приватните газиња

Read more