Ф1

play_arrow
filter

Фетел: Не му верував на болидот

Пилотот на Ферари Себастијан Фетел ги сумираше резултатите од британското Гран при кое го заврши на 10. место и освои само бод.
Read more

Ферари: Болидот е дизајнерска грешка, немаме шанси за титула пред 2022 година

Претседателот на Ферари, Џон Елкан, призна дека новиот автомобил е „дизајнерска грешка“ и Скудерија нема шанси да се бори за титулата до 2022 година, кога ќе стапат на сила новите правила во Формула 1.
Read more

Португалското Гран при ќе се одржи со гледачи

Португалските власти соопштија дека трката во Портимау ќе се одржи со гледачи. Големата награда на Формула 1 ќе се одржи во Португалија од 23 до 25 октомври, пренесува Grandia.
Read more

Очајнички потег на Ферари: Од пензија го враќа човекот заслужен за успесите на Шумахер

Ферари соопшти дека направено е реструктурирање на позициите во тимот, што беше очекувано по катастрофалниот старт во сезоната.
Read more

Ботас: Јас и Хамилтон ќе се бориме за трофејот

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас ги сподели своите ставови за неговата конфронтација со клупскиот колега Луис Хамилтон во борбата за титулата во сезоната 2020 година.
Read more

Хамилтон победи на „Хунгароринг“

Луис Хамилтон беше убедливо најдобар на денешната трка во Унгарија каде ја имаше пол-позицијата, го извозе најбрзиот круг и целната линија ја мина прв.
Read more

Тод: Го видов Шумахер, се надевам дека целиот свет ќе може да го стори истото

Поранешниот прв човек на тимот на Ферари во Формула 1, Жан Тод, изјави дека е информиран за ситуацијата со која се соочува Михаел Шумахер со години.
Read more

Двајца позитивни на коронавирусот во Ф1

Од Формула 1 првично објавија дека сите тестови за новиот вирус COVID-19 се негативни, но странските медиуми дошле до поинаков заклучок. Две лица се заразени со коронавирус.
Read more

Биното пред отказ во Ферари

Директорот на Формула 1 тимот Ферари, Матија Биното, може наскоро да биде отпуштен, пренесува Corriere della Sera.
Read more

Леклер се извини за судирот со Фетел

Пилотот на Ферари, Шарл Леклер му се извини на тимскиот колега Себастијан Фетел за вчерашниот инцидент во трката од Формула 1 шампионатот во Австрија.
Read more

Хамилтон не барал од пилотите да клекнат

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон, ја коментираше постапката на тркачите во Формула 1 против расизмот, пред стартот на австриското Гран при. Четиринаесет од вкупно дваесетте тркачи клекнаа.
Read more

Фетел по првиот тест: Патеката „Муџело“ заслужува да биде во Ф1

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, се врати зад воланот на автомобилот во Формула 1 за првпат од паузата што ја наметна пандемијата од коронавирусот.
Read more
реклама