Арина Сабаленка

play_arrow

Сабаленка елиминирана, го скрши рекетот и замина без поздрав

Украинката Анхелина Калинина ја победи Арина Сабаленка во три сета во третото коло на ВТА турнирот во Мајами.
Read more

Сабаленка откри дека раскинала со Колцов пред да се самоубие: Срцето ми е скршено

Белоруската тенисерка Арина Сабаленка за прв пат проговори по смртта на Константин Колцов и откри дека ја прекинале врската пред трагичниот настан.
Read more

Сабаленка на терен 72 часа по смртта на момчето и веднаш против најдобрата другарка

Откако веста за смртта на познатиот хокеар Константин Колцов го потресе спортскиот свет, неговата долгогодишна партнерка Арина Сабаленка реши да настапи на ВТА турнирот во Мајами, каде ќе игра против нејзината најдобра пријателка.
Read more

Ненадејно почина момчето на Арина Сабаленка

Константин Колцов, поранешен белоруски хокеар, ненадејно почина на 42-годишна возраст. Колцов е и поранешен играч во НХЛ, а последните две и пол години беше во врска со Арина Сабаленка. Колцов бил пронајден мртов во Мајами.
Read more

Арина Сабаленка триумфираше на Австралија опен

Белоруската тенисерка Арина Сабаленка триумфираше на Австралија опен и за прв пат во кариерата го освои Грен слем турнирот.
Read more
play_arrow

Сабаленка против Рибакина во ВТА финалето во Мелбурн

Read more
play_arrow

Сабаленка ја почна годината со триумф во Аделаида

Read more
реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Модриќ: Донесов одлука, сакам само таму да ја завршам кариерата

Read more