црн мраз

„Црн мраз“ – една од најопасните стапици на возењето во зима

Во зимските денови, заедно со студените рани утрински и ноќни часови, „црниот мраз“ е една од скриените опасности на патот.
Read more
реклама

Месечен хороскоп за април: Три знака ќе имаат животен пресврт

Read more

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

Пресврт - iOS 17 ги носи најбараните функции на iPhone

Read more