диносауруси

Скоро половина од Американците веруваат дека диносаурусите сè уште постојат

Ново истражување покажа дека многу возрасни Американци сè уште веруваат дека диносаурусите шетаат по Земјата и се скриени во некој оддалечен дел од светот.
Read more
play_arrow

Кој владеел на Земјата пред диносаурусите?

Диносаурусите владееле со нашата планета милиони години, но тие не биле првите станари. Тогаш кој живеел пред нив?
Read more
play_arrow

Како би изгледале денешните животни доколку би биле диносауруси?

Пред милиони години нашата планета биле населена од животни многу различни од овие денес.
Read more
play_arrow

Што се случило 10 минути откако диносаурусите изумреле?

Read more
play_arrow

Пуштена патеката на диносаурусите за џогинг и велосипедизам

Љубителите на џогингот и велосипедистите во Сингапур сега имаат уникатна можност за својата спортска активност да ја прават во присуство на диносауруси.
Read more
filter

Во Мексико пронајдени коски на 200 мамути стари 15.000 години

При градежни работи кај Санта Лусија, град којшто се наоѓа на 50 километри од престолнината Мексико Сити, најдени се остатоци од 200 мамути постари од 15.000 години.
Read more
play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Британската аукциска куќа Christie's планира да го стави на продажба еден од најголемите скелети на диносаурус на светот, оној на тираносаурус.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more