Дмитриј Медведев

Мистериозна објава на Медведев: Ја загуби војната, погодете каква судбина го чека

Заменик-претседателот на рускиот совет за безбедност и поранешен претседател Дмитри Медведев имаше мистериозна објава на својот канал на Telegram.
Read more

Медведев: Русија може да ги анектира отцепените територии на Грузија

Заменик-претседателот на рускиот совет за безбедност, Дмитриј Медведев, рече дека Москва може да ги анектира грузиските отцепени региони Јужна Осетија и Абхазија.
Read more

Медведев: Москва ќе постигне мир во Украина по свои услови

Поранешниот руски претседател цврсто најави дека условите за мир во Украина може да ги определи само Русија.
Read more

Медведев: Овој конфликт ќе трае многу долго, најверојатно со децении

Војната во Украина би можела да трае со децении, изјави клучниот сојузник на Владимир Путин, пренесе руската новинска агенција РИА.
Read more

Медведев: Зеленски може да заврши како Хитлер

Украинскиот лидер Володимир Зеленски може да заврши како Адолф Хитлер, изјави заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев.
Read more

Медведев за налогот за апсење на Путин: Последиците ќе бидат монструозни

Поранешниот руски претседател и актуелен втор човек во рускиот Совет за безбедност, Дмитриј Медведев, зборуваше за Меѓународниот кривичен суд (ICC), кој во петокот издаде налог за апсење на рускиот претседател Вл
Read more

Медведев: Русија ќе победи во Украина, подготвена да оди до полската граница

Read more

Медведев: Америка и НАТО ѝ објавија војна на Русија

Високи руски функционери денеска продолжија да ги обвинуваат САД и Западот за одлуката на рускиот претседател Владимир Путин да го суспендира договорот за контрола на нуклеарното оружје Нов СТАРТ.
Read more

Медведев: Јапонскиот премиер тропа глупости за Русија, треба да изведе харакири

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев денеска го обвини јапонскиот премиер Фуми Кишида за послушност кон САД и предложи тој да изврши ритуално самоубиство.
Read more

Маск одговори на предвидувањата на Медведев за 2023: Забораваш две работи

Сопственикот на Twitter, Илон Маск, одговори на предвидувањата на Дмитриј Медведев за 2023 година.
Read more

Медведев како Баба Ванѓа: ЕУ ќе се распадне во 2023

Поранешниот руски претседател и актуелен потпретседател на рускиот Совет за безбедност Дмитриј Медведев ги претстави своите предвидувања за следната година.
Read more

Медведев: Нацизмот е близу, но нема да помине

Read more
реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more