Џо Бајден

Путин доби „корпа“ од Вашингтон

Руското Министерство за надворешни работи соопшти дека Вашингтон ја одбил поканата на Владимир Путин до американскиот претседател Џозеф Бајден за директни разговори.
Read more

Инаугурација на новоизбраниот американски претседател Џозеф Бајден

Новоизбраниот претседател на САД, Џозеф Бајден, денеска ќе положи заклетва во Вашингтон и официјално ќе стане 46-тиот претседател на таа држава.
Read more

Уапсен маж кој со оружје сакал да присуствува на инаугурацијата на Бајден

Американската полиција вчера уапси лице кое наводно се обидело да помине контролен пункт во градот со фалсификувана дозвола за присуство на инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден, а воедно поседувало и наполнет п
Read more

Анализа на енергетската политика на Бајден: Радикално различна од онаа на Трамп

Џо Бајден им понуди на американските гласачи радикално различна визија за енергетската политика на САД од Доналд Трамп, насочена кон справување со заканата од климатските промени, а дека таа нова политика ќе има неколку големи последици по
Read more
реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more