дрон

play_arrow

Британската војска претстави нано-дрон од 190 грама што ќе патролира на воено поле

Британската војска претстави нано-дрон тежок 191 грам, кој лета со брзина од 80 километри на час. Тој е дел од технолошката револуција на британските сили.
Read more

Британската војска разви воен дрон опремен со оружје

Британската војска претстави нов воен дрон опремен со оружје, а кој со помош на вештачка интелигенција ќе ги открива целите и ќе може да лета во затворен простор.
Read more

Sonin Hybrid претстави дрон кој лета со брзина од 225 км/ч

Во Атланта е претставен специјален дрон кој ќе пристигнува прв на местото на несреќата.
Read more
реклама

Таксист нашол 300.000 евра и му ги вратил на сопственикот

Read more

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Read more

Ова се најдобрите серии во последните 10 години

Read more

Филипче: Вратени на работа 40 медицински сестри

Read more