ЕХФ ЕУРО 2022

Жрепката ги смести ракометарите повторно со Данска

Македонската машка ракометна репрезентација попладнево ги доби противниците за Еврпското првенство на кое фортуната сакаше повторно да играме со актуелниот светски шампион.
Read more

Светскиот шампион Данска падна на дебито на селекторот Лазаров

Македонската ракометна репрезентација на крилјата на новиот играч-селектор, легендата Кире Лазаров, имаше брилијантно огнено крштевање против актуелниот светски шампион Данска.
Read more

Ракометарите ги добија противниците за квалификациите за ЕУРО 2022

Македонските ракометари ги добија противниците во квалификациите за ЕУРО 2022 година.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more