Евролига

play_arrow

Скоти Пипен не знаеше ништо за клубовите што играа фајнлфор, ама му легна баклавата

Турската новинарка Дениз Аксој пред фајнлфорот во Берлин му понуди баклава на легендарниот американски кошаркар Скоти Пипен.
Read more
play_arrow

Панатинаикос ја освои Евролигата, во финалето го декласира Реал

Панатинаикос ја освои титулата на завршниот турни во Евролигата. Во Берлин, Панатинаикос го победи бранителот Реал Мадрид со 95:80. Ова е седма титула за Панатинаикос, прва од 2011 година.
Read more

Гигантите од Евролигата се против влезот на Дубаи

Според сознанијата на шпанскиот кошаркарски портал Encestando, неколку гиганти од Евролигата се против идејата Дубаи да се приклучи во елитното натпреварување.
Read more
play_arrow

Евролигата ригорозно го казни Теодосиќ: 15 илјади евра и 2 меча суспензија

Кошаркарот на Црвена звезда, Милош Теодосиќ, е суспендиран на два натпревара и казнет со 15.000 евра поради исклучувањето на натпреварот од 30.
Read more

Заврши регуларниот дел од сезоната во Евролигата

Синоќа заврши регуларниот дел од сезоната во Евролигата.
Read more

Јокиќ гледа Евролига - даде прогноза за фајнлфор

Никола Јокиќ, двократниот МВП на НБА, блеска на терените ширум Америка, но будно ги следи и случувањата во европската кошарка.
Read more
play_arrow

Дончиќ: Не бев роден кога Тео делеше вакви асистенции

Натпреварот меѓу Армани и Црвена звезда од 21. коло во Евролигата го одбележа нереалната асистенција на Милош Теодосиќ.
Read more

Сѐ за пари: Клуб од Дубаи ќе игра во Евролигата

Сопствениците на Евролигата речиси едногласно ја изгласаа одлуката за приклучување на клуб од Дубаи во најсилното европско клупско кошаркарско натпреварување.
Read more

Ватутин: На ЦСКА никој не ѝ понуди да игра во друга земја

Макаби ќе биде домаќин на натпреварите од Евролигата во Белград. Таа одлука е потврдена, но тоа не значи дека нема такви кои имаат поинакво разбирање за ситуацијата.
Read more

Шпанските и турските клубови се против понатамошното учество на Макаби во Евролигата

Шпанските и турските клубови во Евролигата на неодамнешниот состанок во Истанбул биле против Макаби да ја продолжи сезоната во Евролигата, тврдат израелските медуми.
Read more

Топ 10 најплатени играчи во Евролигата

Израелскиот дневен весник יִשְׂרָאֵל הַיּוֹם (Израел Хајом) објави листа на 10 најплатени играчи во претстојната сезона во Евролигата.
Read more

Клубови од Евролигата може да станат дел од новиот средсезонски НБА турнир

Комесарот на НБА, Адам Силвер, предложи Евролигата и другите тимови кои не се од САД да станат дел од официјалната сезона на најсилната лига во светот во догледна иднина.
Read more
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Трик за разладување на домот и обезбедување пријатен сон

Read more