Facebook

Дали и вам Facebook од утринава ви е преполн со чудни објави?

Илјадници корисници на Facebook утринава пријавија дека социјалната мрежа е преполна со чудни објави и коментари оставени на профилите на славните личности.
Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Генерацијата Z сè повеќе користи интернет, но бројот на тинејџери на Facebook рапидно се намалува, покажа истражувањето на Истражувачкиот центар Пју.
Read more
filter

Како да препознаете дива или измамничка е-продавница на Facebook?

Ретки се Македонците кои купуваат преку Facebook продавници кои барем еднаш не се соочиле со непријатно искуство во процесот на купување: при комуникација со продавачот, при доставата на производот кој го нарачале или при остварувањето на нивните
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more