инаугурација

play_arrow

Која е девојката што го одушеви светот на инаугурацијата на Бајден?

Долгоочекуваниот ден на инаугурацијата на новиот американски претседател Џо Бајден донесе многу преседани: прва потпретседателка на САД во историјата, исто така прва потпретседателка со азиско-афроамериканско пот
Read more

Страв во Вашингтон: Дали каменот доаѓа одблизу?

Американските експерти за безбедност се загрижени за можен „напад однатре“.
Read more

Уапсен маж кој со оружје сакал да присуствува на инаугурацијата на Бајден

Американската полиција вчера уапси лице кое наводно се обидело да помине контролен пункт во градот со фалсификувана дозвола за присуство на инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден, а воедно поседувало и наполнет п
Read more

ФБИ уапси повеќе од сто луѓе по упадот во Конгресот

Американското Федерално истражно биро приведе над сто луѓе за време на минатонеделниот упад во Конгресот и сега ги испитува поединците кои би можеле да ја загрозат безбедноста при инаугурацијата на новоизбраниот претседател Џо Бајден на 20
Read more

Том Хенкс ќе ја води свечената програма на инаугурацијата на Бајден

Актерот Том Хенкс ќе биде домаќин на свечената програма на 20 јануари, на денот на инаугурацијата на Џо Бајден, објавија организаторите на овој настан.
Read more
реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more