iPhone

filter

Apple вгради тајно копче во iPhone - дали го забележавте?

Корисниците на iPhone добија ново копче на нивните паметни телефони, а можеби сè уште не го забележаа тоа.
Read more
play_arrow

Трикови за iOS 14: Како да ставите повеќе фото виџети на вашиот iPhone?

Apple изминатата недела го пушти новиот iOS 14 софтвер на сите поддржани iPhone уреди.
Read more
play_arrow

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Apple неделава го пушти новиот iOS 14 софтвер на сите поддржани iPhone уреди.
Read more

Нови шпекулации: Apple во септември ќе го претстави најновиот iPhone

Со години наназад компанијата Apple во средина на септември ги претставува новите модели. Меѓутоа, со оглед на пандемијата на коронавирусот можно е претставувањето да биде одложено.
Read more

Apple го претстави новиот iOS 14, но нема да биде достапен за сите уреди

Apple неодамна го претстави својот нов оперативен систем iOS 14, но тој нема да биде достапен за сите iPhone уреди.
Read more
play_arrow

Како да блокирате пораки на iPhone?

Има три едноставни начини како да блокирате и ставите на hide пораки на вашиот iPhone или кој било друг iOS уред што може да прима пораки.
Read more
реклама

Пробајте нешто ново: Извонредни трикови за незаборавна предигра

Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Read more

Прељубниците имаат навики кои ги издаваат: Дали сте ги забележале?

Read more

Зависност од порнографија: Кои се симптомите и како точно се лекува?

Read more