коронавирус

Шампионот на Азија исфрлен од ЛШ поради позитивни на COVID-19

Саудискиот тим Ал-Хилал има огромен кластер на заразени со коронавирусот и не можеше да собере ниту минимум од 13 фудбалери за синоќешниот натпревар.
Read more

Пациентите дијабетичари имаат 12 пати поголем ризик да умрат од коронавирус

Во американскиот Центар за контрола на заболувањата и профилактика забележале дека пациентите дијабетичари со коронавирус имаат шест пати повеќе потреба од хоспитализација, додека ризикот за смрт кај нив е зголемен за 12 пати.
Read more

Бугарија ги затвори границите за државјани на Република Северна Македонија

Од денеска до 31 јули во соседна Бугарија на сил е нова привремена забрана за влез на нејзината територија за сите, без разлика на нивното државјанство, преку сите гранични премини – воздушни, поморски, железнички и копнени.
Read more
реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Искандер - смртоносниот ѕвер: Со ова убиствено оружје Ерменија му се заканува на Азербејџан

Read more

Зошто интелигентните луѓе имаат помалку пријатели?

Read more

Словенија забрани работење на продавниците во недела и за празници – Кога кај нас вака?

Read more