Расел Вестбрук

play_arrow

Држете ме, оти го истепав

Расел Вестбрук одлично го заврши регуларниот дел од сезоната на НБА, но неговиот плејоф започна очајно.
Read more

Вестбрук постави рекорд во НБА лигата со најмногу трипл-дабл

Кошаркарот на Вашингтон, Расел Вестбрук, постави рекорд во историјата на НБА лигата за најмногу трипл-дабл.
Read more
play_arrow

Вестбрук дојде до 181. трипл-дабл и влезе во НБА историјата

Расел Вестбрук ноќеска го постигна својот трипл-дабл број 181 во кариерата и со тоа си обезбеди место во историјата на најдобрата кошаркарска лига на светот.
Read more
play_arrow

Седма победа во низа на Вашингтон, 28 трипл-дабл за Вестбрук

Расел Вестбрук го запиша својот 28 трипл-дабл сезонава во НБА лигата, предводејќи го тимот на Вашингтон до седмата последователна победа во триумфот на гостински терен над Оклахома, со 129 : 109.
Read more
play_arrow

Возбудлива НБА ноќ - Вестбрук запиша нереален трипл-дабл

Изминатата ноќ во НБА беа одиграни 11 натпревари, а главниот играч на вечерта беше Расел Вестбрук.
Read more

Хјустон, имаме проблем: По Вестбрук, и Харден заразен со COVID-19

Веста дека ѕвездата на Хјустон Расел Вестбрук е заразен со коронавирус вчера одекна во САД, но за кратко време навивачите на Рокетс ги затече уште една лоша вест.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more