ручек

Идеја за ручек: Пилешки ролни со сланина

Ролни од месо и зеленчук, идеален ручек за целото семејство.
Read more
play_arrow

Три идеи за брз неделен ручек

За викенд сигурно сакате да одмарате и идејата да не поминете многу време во кујната подготвувајќи ручек изгледа примамливо.
Read more

Рецепт на денот: Зеленчук и пршута во бешамел сос

Зеленчук со пршута во бешамел сос, ручек запечен во рерна.
Read more

Рецепт на денот: Пилешко на шпански начин

Ако сакате да го пробате пилешко месо на малку поинаков начин, во овој рецепт месото е во комбинација со лут ајвар и сладок мед.
Read more

Рецепт на денот: Макарони со пилешко во крем сос

Пилешко, макарони и сос од индиски ореви – совршена комбинација.
Read more
filter

Рецепт на денот: Тортиљи со пилешко и моркови

Пробајте го новиот рецепт на Мартина Трајаноска за тортиљи со пилешко, интересен и вкусен предлог за ручек.
Read more

Идеја за ручек: Полнети пиперки со два вида сирење

Предлог за брз и лесен ручек.
Read more
play_arrow

Пробајте го најдобриот и најлесниот рецепт за пилешки крилца

Ако сте љубители на вкусни, зачинети и крцкави пилешки крилца ќе ви се допадне овој рецепт.
Read more

Предлог за ручек: Ќофте во сос од домати

Предлог што да зготвите за денешниот ручек.
Read more

Ручек за 30 минути: Ражничи од компири и сланина

За денешниот ручек ви препорачуваме да подготвите ражничи од компири и сланина. 
Read more

Предлог за брз ручек: Ослиќ во лут сос од домати

Предлог што да зготвите за денешниот ручек.
Read more

Предлог за ручек: Пилешко со сусам и соја сос

Предлог што да зготвите за денешниот ручек.
Read more
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more