слабеење

play_arrow

Вежба со која ќе топите масти и кога спиете

Кога мислиме на вежби за сила кои согоруваат калории, најпрво би можеле да помислиме на интензивно кардио.
Read more

Јадењето на еден вид јаткасти плодови може да ви помогне при губењето тежина

Јаткастите плодови се препорачуваат да се јадат поради неколку причини, многу се здрави и се одлична алтернатива за грицки во однос на некои помалку здрави опции.
Read more

Личен тренер откри колку протеини дневно треба да внесуваме за успешно слабеење

Протеините се есенцијални хранливи материи кои играат клучна улога во одржувањето на различни телесни функции, вклучувајќи опоравување на мускулите, здрав метаболизам и чувство на ситост.
Read more

6 јаглехидрати што може при диета да се јадат без каење

Избегнувате банани, грав и леб поради кето диетата или кој било друг план за слабеење што го следите? Ако на овој начин ги ограничувате јаглехидратите, можеби користите погрешен пристап кон исхраната.
Read more

Kолку калории може да согориме со пливање?

Губењето на вишокот килограми е секогаш популарна тема во текот на летните месеци, а добрата вест е дека со пливањето, кое е една од омилените активности во лето, можеме да согориме калории и да ослабеме.
Read more
play_arrow

Три вежби за три минути правaт чуда: За еден месец ќе видите резултати

Одвојте три минути дневно за да се вратите во форма.
Read more

7 навики кои можат да помогнат да изгубите и до 5 килограми

Постојат голем број на совети кои можат да ви помогнат да изгубите килограми, а повеќето од нив се многу напорни и поради тоа многу луѓе не се ни обидуваат да го доведат своето тело во форма.
Read more

Дали јаболковиот оцет помага при слабеење?

Веројатно сте слушнале дека ако додадете јаболков оцет во вашата секојдневна исхрана, тоа ќе ви помогне да го изгубите вишокот килограми. Дали има вистина во тоа?
Read more
play_arrow

Вежбање наутро или навечер: Што е поефикасно?

Дали треба да вежбате наутро или навечер за да ги остварите вашите фитнес цели?
Read more

Ако не можете да ослабите, можеби ви недостига овој витамин

Недостатокот на еден витамин би можел да биде причина за необични тегоби, вклучително и неможност на губење килограми.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more