Здраво Млади

play_arrow

Шпанскиот постпанк бенд „Belgrado“ ќе настапи на „Здраво Млади“

Традиционалниот скопски фестивал откри уште еден бенд кој ќе го разубави овогодинешното издание.
Read more

Израелска поп-ѕвезда ќе настапи на „Здраво Млади 11“

Познат е и четвртиот артист кој ќе настапи на овогодинешното издание на популарниот скопски музички фестивал „Здраво Млади“.
Read more

Рускиот бенд „Shortparis“ е вториот изведувач на „Здраво Млади 11“

Познат е и вториот бенд кој ќе настапи на овогодинешниот фестивал „Здраво Млади“ кој кон крајот на август традиционално ќе се одржи во скопскиот Младински културен центар.
Read more

Првиот изведувач на „Здраво Млади 11“ е шведскиот панк бенд „Viagra Boys“

Организаторот на фестивалот „Здраво Млади 11“, Младинскиот Културен Центар, денеска го откри првиот изведувач кој ќе настапи на овогодинешното изддание.
Read more

Фестивалот „Здраво Млади“ закажан за крајот на август

Единаесеттото издание на популарниот фестивал кој се одржува во скопскиот МКЦ годинава ќе се одржи на 26 август.
Read more

Отворен конкурс на МКЦ: Публиката ќе го прави постерот за Здраво млади 2021

Младинскиот културен центар Скопје распиша конкурс за дизајн на постерот за годинашното издание на фестивалот Здраво млади.
Read more
play_arrow

Како звучеа „Efterklang“ и „Lalalar“ синоќа на „Здраво Млади“

Синоќа вечер во дворот на Младинскиот културен центар во главниот град се одржа јубилејното десетто издание на фестивалот „Здраво Млади“ на кој главна атракција беа гостите од Данска и Турција.
Read more
play_arrow

Денеска ќе се одржи јубилејното 10. издание на „Здраво Млади“

По јубилеен десетти пат во Младинскиот културен центар во Скопје ќе се одржи популарниот фестивал „Здраво Млади“.
Read more

Со претпазлив оптимизам, фестивалот „Здраво Млади“ најавен за 27 август

По повод десеттoто јубилејно издание на скопскиот летен фестивал „Здраво Млади“, на 27 август во паркот на Младинскиот културен центар ќе се одржи 12-часовно забавување со најновото од алтернативната музичка сцена.
Read more
„Црнила“ на Чашуле во хип-хоп изведба, премиера на Здраво млади

„Црнила“ на Чашуле во хип-хоп изведба, премиера на Здраво Млади

Младинскиот културен центар најави премиера на претставата „Црнила ремикс“ по идеја и режија на Јордан Симонов во рамки на осмиот фестивал „Здраво Млади“ кој ќе се одржи на 1 септември.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more