Трагедија во семејството на голманот на Ливерпул, се удави татко му

Голманот на Ливерпул доживеа тешок удар откако од родниот Бразил стигна веста за смртта на татко му.

Утринава бразилскиот клуб Интернасуинал, каде порано бранеше Алисон, ја објави веста за смртта на 57-годишниот Жузе Агусчињу Бекер, татко на голманот на Ливерпул.

Тој бил пријавен за исчезнат, а полицијата го пронашла во езеро блиску до неговиот дом по петчасовна потрага. Бил заминат на пливање, по што не се вратил дома. Најверојатно се удавил пливајќи, што дополнително треба да биде потврдено со аутопсија.

„Со голема жалост ја примивме веста за смртта на Жузе Агусчињу Бекер, татко на нашите поранешни голмани Алисон и Муриел. Народниот клуб им дава поддршка на фамилијата и пријателите во овие тешки мигови“, објави клубот, чиј прекар е У Клуби ду Пову, односно Народен клуб.

URL

Роден во Нову Амбургу, Алисон кариерата ја почна во Интернасиунал од Порту Алегре од каде во 2016 дојде на Стариот континент во редовите на Рома. Во Ливерпул е од 2018 година.

Како што еднаш сам откри, станал голман тргнувајќи по стапките на татко му кој не бил професионален фудбалер, но кога играл фудбал бил голман.

реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Фудбал

Милан тргнува по голгетерот Влаховиќ

Read more

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Read more

Да се живи и здрави спонзорите – кој клуб има „најскап дрес“?

Read more

Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Милан тргнува по голгетерот Влаховиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Лука Дончиќ, не си реален!

Читај повеќе

Медеведев позитивен на корона, го пропушта Монте Карло

Читај повеќе

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Читај повеќе

Да се живи и здрави спонзорите – кој клуб има „најскап дрес“?

Читај повеќе

Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Читај повеќе
  • play_arrow

И ВАР греши: Поништен гол оти проверија погрешен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Вовед во местење фудбалски натпревари

Читај повеќе

Барселона лидер на листата 20 највредни клубови во светот

Читај повеќе