Три чекори до послаби и затегнати нозе

Кајгана
/ 01.07.2020 / 16:15

Никогаш не е доцна да почнете да работите на себе. Состојбата на нозете и мускулатурата е од особена важност за вашиот изглед. 

Во новото видео на YouTube каналот Gravity Transformation - Fat Loss Experts ќе ви покажат како да се ослободите од непотребното сало на нозете и бедрата.

За разлика од мажите, жените имаат поголем проблем со таложење на непотребни маснотии на нозете и бедрата, најчесто поради зголеменото ниво на естроген во телото, а ова предизвикува проблеми со здравјето, создавање на целулит и деформирање на телото.

Првиот чекор е да се фокусирате на вежби за целото тело, не само на вежби за нозете - грешка која ја прават многумина. Секако, исхраната секогаш има главна улога во процесот на слабеење. Погледнете го видеото.

реклама

Фит

Совети за слабеење што ќе ве спасат од одење во теретана

Read more

30 минути тренинг за целото тело

Read more

Тренингот на Вил Смит стана хит на социјалните мрежи

Read more

Вежби што ќе ви помогнат да трчате побрзо

Read more

Нови видеа

play_arrow

Десетте највисоки планини во Сончевиот Систем

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако гравитацијата на Земјата се намали за 50%?

Read more
play_arrow

13 најобични работи кои пилотите не смеат да ги прават кога се во авионската кабина

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот трилер „How I Became a Superhero“

Read more
play_arrow

Траги од древни цивилизации на Земјата

Read more
play_arrow

30 минути тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

„Иднината е одржлива“ – ревија на студентите по моден дизајн на ТМФ

Read more
play_arrow

Како да едитирате видео на YouTube откако ќе го објавите?

Read more
play_arrow

Протест во Лондон против рестриктивните мерки поради COVID-19

Read more
play_arrow

Астронаутите инсталираа нови соларни панели на МВС

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Објавен трејлер за видеоиграта „Pokemon Unite“

Read more