Украински командант најави контраофанзива

Командантот на украинските копнени сили, Олександр Сирски, изјави дека неговите сили наскоро ќе започнат контраофанзива.

Тој додаде дека на членовите на руската паравоена група Вагнер, кои биле на фронтот заедно со руските сили во Украина, „им недостасува сила“.

„Ќе ја искористиме оваа можност многу брзо, како што направивме претходно во близина на Киев, Харков и Купјанск“, посочи Сирски.

реклама

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Колку ќе платите за кафе, храна и сладолед на одмор во Грција?

Read more

5 летни салати  - идеален избор за во жешки денови

Read more

Марс влезе во Бик: Промена на работа, продавање недвижнини

Read more

Свет

Орбан најде нов начин да ја нервира ЕУ

Read more

12-годишно девојче жртва на групно силување во Франција, еврејската заедница е гневна

Read more

Рускиот претседател слета во Северна Кореја: Ким и Владимир заедно против Западот

Read more

НАТО ѝ се закани на Кина

Read more
 

Вести

Три земјотреси за неколку минути го погодија Крит

Читај повеќе

Петмина осомничени за насилство во дворот на Клинички

Читај повеќе

Орбан најде нов начин да ја нервира ЕУ

Читај повеќе

Пад на доларот

Читај повеќе

12-годишно девојче жртва на групно силување во Франција, еврејската заедница е гневна

Читај повеќе

Топлотен бран во Македонија: Температури до 38°C

Читај повеќе

Рускиот претседател слета во Северна Кореја: Ким и Владимир заедно против Западот

Читај повеќе

Левица: Тарифата на нотарите енормно зголемена

Читај повеќе

Герасимовски: Учениците до 10 години може да бидат згрижени во градинките и за летниот распуст

Читај повеќе